Digitální technická mapa ČR
Co je Digitální technická mapa?
Digitální technická mapa ČR (DTM ČR) je komplexní informační systém, který poskytuje podrobné údaje o poloze objektů veřejné infrastruktury. Do veřejné infrastruktury v územním plánování patří technická infrastruktura (TI) zahrnující inženýrské sítě jako jsou vodovody, kanalizace, elektrická zařízení, plynovody, telekomunikační sítě a veřejné osvětlení a dopravní infrastruktura (DI), ke které náleží místní komunikace, železnice, letiště a městskou dopravu). Digitální technická mapa ČR se skládá z digitálních technických map čtrnácti krajů. Novelizace zákona č. 200/1994 Sb. o zeměměřictví ukládá vlastníkům infrastruktur povinnost vložit aktuální data do Digitální technické mapy ČR do 1. 7. 2024.
Digitální technická mapa má sloužit k systematické a jednotné správě technických geografických dat
Jedním z cílů Digitální technické mapy ČR je výrazné zjednodušení stavebního řízení. Přesné a aktuální informace o existující dopravní a technické infrastruktuře dostupné na jednom místě by měly usnadnit práci projektantů, stavebních inženýrů i dalších zúčastněných stran. Centrální přístup k informacím by měly prostřednictvím Digitální mapy veřejné správy (DMVS) získat také stavební úřady. Tímto krokem by se mělo zefektivnit posuzování stavebních záměrů.
Nevíte si rady s Digitální technickou mapou ČR? Patříte mezi subjekty, kterým zákon č. 47/2020 Sb. ukládá povinnost vkládat údaje do DTM? Digitální technickou mapu tvoří základní povrchová situace (ZPS) společně s dopravní a technickou infrastrukturou. To vše digitálně a ve 3D. Svoji legislativní povinnost si můžete splnit prostřednictvím smluvního editora DTM.
S Digitální technickou mapou pomáháme desítkám měst a obcí
Jako jedni z mála jsme již do DTM ČR vložili na 800 km sítí za 100 organizací, kterým poskytujeme službu editora. Podívejte se, jak vypadá zápis do Digitální technické mapy zobrazený prostřednictvím Digitální mapy veřejné správy (DMVS). Jedním z našich klientů je i Staré Město u Uherského Hradiště: náhled do DMVS zde.
Kdo je vlastně Editorem DTM? Editor zodpovídá za správnost, úplnost a aktualizaci dat v Digitální technické mapě. Je jím buď vlastník, anebo jím pověřený externí editor DTM. V roli externího editora pro Vás zajistíme nejen správnost údajů v Digitální technické mapě, ale navíc nabízíme:
• zaměření kanalizace, vodovodů a rozvodů veřejného osvětlení včetně pasportizace
• zpřesnění existujících technických geografických dat
• převedení dat do standardizovaného Jednotného výměnného formátu Digitální technické mapy
• aktuální podklady pro plánování rekonstrukce a modernizace budov
• podklady pro rychlé a správné sestavení rozpočtu na opravy a modernizaci majetku
Podílíme se na tvorbě Digitální technické mapy ČR
Základní fází naplnění digitální technické mapy je konsolidace již dostupných dat, která je třeba převést do Jednotného výměnného formátu DTM ČR (JVF DTM). MDP GEO se podílela na konsolidaci dat ve Zlínském kraji, kde do JVF DTM převedla na 2 400 km sítí technické infrastruktury. Zúročili jsme tak mnoholetou zkušenost s Jednotnou digitální mapou Zlínského kraje, která fungovala již od roku 2003. Jak probíhala konsolidace? Přečtěte si na našem blogu.
Proč si vybrat MDP GEO?
• Máme 20 let zkušeností s JDTM ZK - Jednotnou digitální technickou mapou Zlínského kraje.
• Digitální technické mapě ČR věnujeme již tři roky ve Zlínském, Jihomoravském a Moravskoslezském kraji.
• Zmonitorovali jsme a zaměřili 500 km kanalizací.
• Vytrasovali jsme na 800 km vedení veřejného osvětlení.
• Máme mnoholeté zkušenosti s pasportizací zeleně, komunikací, vodovodů, hřbitovů i dopravního značení.
• Naši práci již ocenilo více než 1600 spokojených zákazníků.